FANDOM


КДБ - Комітет державної безпеки СРСР

НКВД - Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР

ВизначенняEdit

КДБ (робота в структурах КДБ/НКВД чи інших органах держбезпеки СРСР, а також співпраця з ними) - один із критеріїв люстрації, що стосується осіб, які працювали у або співпрацювали з органами держбезпеки Радянського Союзу.

Приклади в сучасній УкраїниEdit

Віктор Медведчук - контактував із російськими спецслужбам и, причетний до справи про вбивство Геогрія Гонгадзе, спричинився до повної залежності українського керівництва від Росії із 2000 по 2004 рр. 

Євген Марчук - до червня 1991 р. був першим заступником голови КДБ УРСР , міністр оборони за президенства Леоніда Кучми, причетний до нелегального перемитництва зброї на Балкани,   

Володимир Литвин - ще у студентські роки став штатним агентом КДБ УРСР під оперативним псевдонімом «Старий», до 1991 р. - член Компартії. Підозрювався в організації убивства Георгія Гонгадзе .  Відомий плагіатор. Своєю співпрацею із КДБ виправдав присвоєння йому звання полковника запасу СБУ .

Ілля Антонін Догнал - із 1978 р. працював на комуністичні спецслужби під псевдонімом "Тонек", лідер нелегального самопроголошеного Візантійського Католицького Патріархату (так звана кримінальна "секта Догнала" ).